Tanie długopisy reklamowe i technologie nadruku reklamowego.

Odkąd na reklamowym rynku pojawiła się możliwość reklamowania się na długopisach pojawiło się też wiele technologii produkowania takich tanich długopisów reklamowych. Sam proces produkcji długopisów może nie jest jakoś specjalnie trudny, ale już nadrukowywanie reklam firm na długopisie nie jest już takie proste.

Obecnie dostępne są dwie technologie nadruków reklamowych. Pierwszą technologią jest grawerowanie. Teoretycznie jest ono najprostsze, najtańsze, oraz uniwersalne. Grawerować można zarówno na korpusach metalowych jak na korpusach plastikowych.

Drugą technologią jest drukowanie, dokładnie takie samo jak drukowanie drukarką na kartce. Warto podkreślić, że trochę innej technologii wymaga nadruk na plastiku a co innego na stalowym korpusie. Poniżej przedstawiamy różnicę pomiędzy tymi dwoma technologiami.

Grawerowanie jest najtańszą technologią, gdyż polega na wyrzynaniu z już istniejących fragmentów korpusu. Grawerowanie, jak wygląda, każdy wie. Z pewnością przewagą tej metody nad nadrukowywaniem jest to, że jest ona najtańsza i opłacalna nawet na pojedynczych tanich długopisach reklamowych. Niestety, metoda ta jest długotrwała. Nawet maszynowe grawerowanie trochę trwa, dlatego pomimo, że samo w sobie jest już bez kosztów to jednak trzeba zainwestować w więcej maszyn, tak aby zwiększyć moc przerobową i móc grawerować jak największe ilości.

Warto jeszcze podkreślić, że nadrukowywanie jest na pewno ładniejsze, możliwe do zrealizowania w kolorach. Trwa szybciej, ale koszty są większe, dlatego metoda opłacalna przy większych ilościach. Tak czy siak, tanie długopisy reklamowe w kosztach produkcji zawsze będą tanie.

Published by