Tanie długopisy reklamowe z dodatkowymi gadżetami

Producenci gadżetów reklamowych coraz częściej wypuszczają linie produktów udoskonalonych, w których nadruk jest oczywiście ważny, ale sama funkcjonalność gadżetu nie ogranicza się do tego, czego byśmy się po nim spodziewali. Kiedy dostajemy do ręki tani długopis z nadrukiem, uważamy - zresztą całkiem słusznie - że służy on do pisania, sporządzania notatek, zapisywania numerów telefonu.

Tymczasem, jak przekonują nas producenci, tanie długopisy reklamowe nie tylko do pisania może służyć. Dzięki dodatkowym udogodnieniom, mogą też pełnić funkcję małej latarki. Wmontowana w długopis latarka sprawia, że niepozorny przedmiot może okazać się niezwykle pomocny w wielu sytuacjach.

Dla przykładu, dosyć częstą sytuacją jest to, że szukamy jakiegoś przedmiotu po omacku. Nie chce nam się zapalać światła bądź też źródła światła w pobliżu brak. Wystarczy, że wychodząc z samochodu upadną nam wieczorem w trawę kluczyki. Przykład wcale nie abstrakcyjny, bo zdarza się wielu osobom. Pomysłem może być podświetlenie sobie trawy telefonem komórkowym. Co jednak zrobić, gdy - na złość nam - telefon się rozładuje?

Tani długopis reklamowy w torebce nosi każda kobieta. Można nawet śmiało założyć, że takich długopisów może mieć kilka. Jeśli chociaż jeden z nich będzie wyposażony w latarkę, mamy duże szanse na bezproblemowe odnalezienie zgubionego przedmiotu.

Gadżetów o wielu ciekawych zastosowaniach jest na naszym rynku coraz więcej. Firmy zdają sobie sprawę z tego, że coraz częściej długopisów zaczynamy używać tylko okazjonalnie i samą tylko możliwością pisania klientów nie przekonamy. Coraz bardziej liczy się ciekawy pomysł na gadżet.

Latarka, pendrive, magnes - to tylko niektóre z wielu nowych zastosowań dla niepozornego długopisu. Oprócz tych nowych funkcji, ważna jest jednak jeszcze jedna kwestia. Nie wolno bowiem zapominać, że tanie długopisy reklamowe przede wszystkim służą promowaniu marki.

Trzeba przy tym przyznać, że w tym względzie charakteryzują się dużą skutecznością. Od reklam telewizyjnych, radiowych czy prasowych klienci zaczynają się odwracać. Rynek przesycony jest stale rosnącą liczbą nowych firm, które konkurują ze sobą w niemal każdej branży. Każda firma, jeśli tylko dysponuje odpowiednimi funduszami, chce się zareklamować. W konsekwencji, pasma reklamowe w telewizji wydłużają się w nieskończoność, niejednokrotnie przekraczając czas emisji samego programu.

W przypadku reklam prasowych, strony promowane zaczynają zabierać coraz większą część pisma. Klienci zaczynają więc szerokim łukiem omijać reklamy. Agencje nie ustępują jednak w walce o nowych, potencjalnych klientów. Widząc, że na reklamę telewizyjną czy prasową konsumenci zaczynają być odporni, umieszczają ją w przestrzeni miejskiej, wykupując ogromne i dobrze oświetlone billboardy.

Takie działania wiążą się jednak z dużymi kosztami, podczas gdy zainwestowanie w reklamowe gadżety jest zdecydowanie tańsze i nieporównanie bardziej skuteczne. Jak to możliwe? Otóż klient, który otrzymuje firmowy gadżet, niejednokrotnie zwraca uwagę na to, co jest na nim nadrukowane. Reklamę wraz z logo firmy, a także hasłem reklamowym zapamiętuje, co ułatwia mu później znalezienie produktów danej marki wśród setek innych.

Obcując z takim gadżetem na co dzień, korzystając z niego w wielu różnych miejscach i sytuacjach, dodatkowo reklamuje go także przed innymi. W ten sposób nadrukowana reklama dociera do wielu innych osób - rodziny, znajomych, współpracowników z otoczenia osoby posiadającej gadżet.

Published by